قیمت منهول پلی اتیلن قیمت منهول پلی اتیلن .

قیمت منهول پلی اتیلن

کارخانه منهول پلی اتیلن

منهول چیست؟

منهول ها به پرسنل و تجهیزات دسترسی به خطوط فاضلاب برای بازرسی، آزمایش و تمیز کردن را می دهند. آنها در مناطقی ساخته می شوند که تغییر جهت خط فاضلاب، شیب، ارتفاع، اندازه لوله و اتصالات وجود دارد. صفحات دایره ای، معمولاً چدنی که در جاده های سراسر کشور دیده می شوند، فضاهای محدود زیرزمینی را می پوشانند که نقش اساسی در ساخت و موفقیت یک سیستم فاضلاب دارند.در حالی که منهول ها تنها بخشی از سیستم فاضلاب هستند، اما دارای تعدادی ویژگی و اجزا هستند.

کانال:

این کانال مجرای است که در پایین منهول برای عبور فاضلاب از ورودی منهول به خروجی قرار دارد.

معکوس کردن:

معکوس پایین ترین نقطه کانال داخل منهول است. ویژگی های آن برای تعیین عملکرد یا خط جریان یک لوله مهم است.فاصله بین یک لوله فاضلاب و یک معیار مشخص، اغلب بالای خیابان، ارتفاع معکوس است. قبل از اینکه لوله فاضلاب با موفقیت نصب شود، ارتفاع معکوس اندازه گیری می شود. یک متر ساده از بلندترین نقطه لوله فاضلاب تا بالای جاده، یا معیار دیگر، ارتفاع معکوس است.

نیمکت:

نیمکت منهول بتن پرکننده ای است که بین دیواره های منهول و لوله های فاضلاب ریخته می شود. هدف اصلی آن هدایت جریان به داخل کانال است در صورتی که در منهول به دلیل انسداد پشتیبان ایجاد شود. همچنین می تواند توسط پرسنل تعمیر و نگهداری برای ایستادن در پایین منهول هنگام سرویس کانال استفاده شود.

مراحل:

پله‌های منهول که اغلب از بتن یا پلی اتیلن ساخته می‌شوند، پله‌هایی روی دیواره‌های منهول هستند تا پرسنل هنگام بازرسی، تمیز کردن یا تعمیر از آن برای بالا رفتن ایمن از آن استفاده کنند. با این حال، برخی از خدمات شهری ترجیح می دهند از نردبان برای ورود و خروج استفاده کنند.

بخش بشک:ه

بخش بشکه منهول عریض ترین نقطه و اساسا بدنه فضای زیرزمینی است. پایه منهول را به مخروط متصل می کند.

دودکش:

دودکش منهول گردن فضای زیرزمینی است که بخش لوله منهول عمودی را به قاب ریخته گری که از درب/پوشش منهول پشتیبانی می کند، متصل می کند.

مخروط:

این قسمت از منهول که بسیار شبیه به یک مخروط است، بین دودکش و بخش بشکه قرار دارد. مخروط قطر منهول را از بشکه به داخل دودکش باریک می کند.

درب ،پوشش و حلقه:

بسته شدن فضای زیرزمینی از بیرون، درپوش و حلقه منهول است.به طور معمول از چدن،کامپوزیت و پلی اتیلن ساخته شده است، حلقه به عنوان نگهدارنده درپوش منهول عمل می کند، درست در زیر سطح زمین ساخته شده است تا اطمینان حاصل شود که درب بالاتر یا پایین تر از زمین اطراف آن قرار نمی گیرد. اغالب، دریچه های منهول تقریباً همیشه دایره‌ای هستند،اگرچه در سایر نقاط جهان ممکن است مربع یا مستطیل باشند،و اغلب با حرف "S" در وسط مشخص می‌شوند.

منهول پلی اتیلن برای چه مواردی استفاده می شوند؟

همانطور که هر کسی در کار عمران یا صنعت ساخت و ساز به شما خواهد گفت، منهول پلی اتیلن به چند دلیل بسیار مهم هستند. اگر در سیدنی یا بریزبن یا تا ساحل آفتاب قدم زده اید، به احتمال زیاد یک دریچه منهول در خیابان دیده اید.آن ها با قالب های منهول پلی اتیلن ساخته شده اند، و ما برای اتاق های دسترسی برای دسترسی به فاضلاب، اتاق های بازرسی و سوراخ های نگهداری پیشنهاد می کنیم. دسترسی به فاضلاب،چه در شرایط اضطراری باشید و چه نیاز به دسترسی فوری به فاضلاب داشته باشید، یا فقط باید تعمیر و نگهداری معمولی را انجام دهید، یک اتاقک دسترسی بسیار مهم است. آنه ا هر بار که به آن نیاز داشته باشید یک مسیر سریع و آسان از سطح به فاضلاب را در اختیار شما قرار می دهند.اتاق‌های بازرسی ،اتاق‌های بازرسی راهی امن و مطمئن برای دسترسی به خطوط برق یا خطوط گاز به افراد می‌دهند. درب منهول یک جداکننده یکپارچه و محکم بین خیابان و خطوط برق یا گاز ایجاد می کند. آن ها به شما فضایی می دهند تا وارد شوید و بازرسی های معمولی را انجام دهید تا مطمئن شوید خطوط همانطور که باید عمل می کنند و هیچ نقطه ضعفی وجود ندارد.تعمیر و نگهداری معمول،منهول پلی اتیلن نگهداری چیزی است که شما می خواهید بدون توجه به آنچه می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید، از فاضلاب گرفته تا تاسیسات برق و خطوط گاز. به کار گیری از منهول پلی اتیلن به شما این امکان را می دهد که به سرعت و به راحتی سوراخ های نگهداری خود را در به سرعت و با خیال راحت بسازید.ساخت و ساز جدید،اگر نیاز به ساخت خطوط فاضلاب یا تاسیسات جدید دارید، منهول های پلی اتیلن دسترسی ضروری هستند. این اتاقک ها به کارگران شما اجازه می دهد تا برای تکمیل ساخت و ساز به خطوط فاضلاب یا تاسیسات برسند و آن ها را بررسی کنند تا مطمئن شوند که در بهترین شکل هستند.تمیز کردن و حذف زباله ،فاضلاب ها در نهایت گرفتگی یا مشکلاتی خواهند داشت که برای اطمینان از اینکه فاضلاب به درستی کار می کند باید پاک شوند. یک منهول به شما یک نقطه دسترسی می دهد تا وارد فاضلاب شوید، مشکل را پیدا کنید و هر گونه زباله را دوباره بیرون بیاورید.

منهول پلی اتیلن:

منهول پلی اتیلن از مواد پلی اتیلن 3840 ساخته شده است که توسط شرکت های پتروشیمی در قطعات گرانول کوچک تولید و در بسته بندی های 25 کیلوگرمی برای تولیدکنندگان ارسال می شود. در واحد تولیدی، مواد اولیه را در آسیاب های مخصوص ریخته و به پودر تبدیل می کنند. پودر به مقدار معینی در قالب های چرخشی ریخته می شود. سپس قالب ها گرم شده و پودر داخل آن ذوب می شود و سپس مواد ذوب شده به بدنه قالب ها می چسبند و شکل خود را به خود می گیرند. پس از این فرآیند، قالب ها در مدت زمان مناسبی خنک می شوند و مواد ذوب شده، شکل منهول را به خود می گیرند. در این مرحله، قالب ها برداشته می شود و محصول به یک واحد فرستاده می شود تا لبه های ناهموار بریده شده و از محصول خارج شوند. منهول پلی اتیلن از مواد سفید رنگ ساخته شده است. از دسته های اصلی رنگ برای رنگ آمیزی آن ها استفاده می شود.

انواع منهول پلی اتیلن:

منهول ساخته شده از پلی اتیلن به روش چرخشی ساخته می شود. مواد اولیه آسیاب شده و تبدیل به پودر شده و سپس به قالب های طراحی شده مخصوص فرستاده می شود. قالب ها می چرخند و مواد خام را در دمای 220 درجه سانتی گراد حرارت می دهند تا مواد ذوب شوند. در این مرحله مواد ذوب شده به شکل قالب در می آیند.منهول پلی اتیلن در 31.5 کیلو نیوتن و 64 کیلو نیوتن سختی رینگ و قطرهای مختلف 60، 100، 120 و 150 سانتی متر تولید می شود. منهول های پلی اتیلن را می توان در ارتفاع های مختلف از 80 سانتی متر تا 12 متر تولید کرد.

قسمت های مختلف منهول پلی اتیلن:

منهول های پلی اتیلن ساخته شده با روش قالب گیری چرخشی از سه قسمت تشکیل شده است:

قسمت بالایی یا مخروطی:

قسمت رویی منهول پلی اتیلن در دو سایز 50 سانتی متری و 1 متری قابل ساخت می باشد. قسمت بالایی به شکل مخروطی و دارای ورودی 60 سانتی متری است. منهول پلی اتیلن دارای مراحلی است که بر روی رایزر یا قسمت میانی منهول طراحی و نصب می شود.مراحل منهول در قالب برای تولید از قبل طراحی شده است.

قسمت میانی یا رایزر:

 رایزر منهول یا قسمت میانی در اندازه های مختلف از 25 سانتی متر تا 50 سانتی متر و قطر 1000 میلی متر، 1200 میلی متر و 1500 میلی متر قابل طراحی و تولید می باشد. اندازه این قسمت از منهول پلی اتیلن تاثیر مستقیمی بر ارتفاع منهول دارد.به عنوان مثال، اگر یک منهول در ارتفاع 2 متری بنا به نیاز پروژه نیاز به تغییر ارتفاع داشته باشد، فقط نیاز به تعویض بالابر چاه دارد.قسمت میانی نقش عمده ای در ارتفاع منهول پلی اتیلن دارد به همین دلیل این قسمت از منهول پلی اتیلن در ارتفاع های مختلف طراحی و ساخته می شود.

قسمت پایین یا پایه منهول پلی اتیلن:

 این قسمت همیشه در پایین منهول پلی اتیلن قرار دارد. پایه منهول پلی اتیلن به صورت مکعبی و پایه محفظه ای قابل طراحی و ساخت می باشد. امکان قرار دادن چندین ورودی و خروجی در پایه منهول وجود دارد. پایه های منهول ها در ارتفاع یکسان ساخته می شوند، اما می توان آن ها را در قطرهای مختلف تولید کرد. ارتفاع پایه منهول پلی اتیلن معمولا 50 سانتی متر است.منهول پلی اتیلن کاربردهای زیادی در پروژه های آب و فاضلاب، جمع آوری فاضلاب، جعبه شیرهای تحت فشار و مخابرات دارد.

پایه مکعبی منهول پلی اتیلن:

 پایه مکعبی به گونه ای طراحی شده است که اپراتور می تواند ورودی و خروجی را از هر قسمت پایه انتخاب کرده و دریل کند.این نوع پایه سهولت کار اپراتور و نصاب را افزایش می دهد و می تواند خطاهای مربوط به کار را خنثی کند.

پایه محفظه منهول پلی اتیلن:

این نوع پایه در انواع مختلف پریز تولید می شود. مسیر آب را می توان با نصب پریزهای مختلف تعیین کرد.این نوع پایه از پیش ساخته شده و پس از تولید امکان تغییر وجود ندارد.بدنه منهول پلی اتیلن قالبی روتاری به گونه ای طراحی شده است که استحکام منهول افزایش یافته و با کوبیدن خاک اطراف آن، موقعیت منهول را تقویت می کند.نکته مهم: هر سه قسمت منهول پلی اتیلن (مخروطی، رایزر، پایه) با واشر، پیچ و مهره و چسب های آب بند به هم متصل می شوند. بنابراین، ارتفاع منهول می تواند با جابجایی پیچ ها تغییر کند.

ابعاد منهول پلی اتیلن:

منهول های پلی اتیلن در ارتفاع ها و قطر های متفاوتی هستند.

قطر منهول پلی اتیلن:

منهول پلی اتیلن 1000 میلی متری

منهول پلی اتیلن 1200 میلی متری

منهول پلی اتیلن 1500 میلی متری

منهول پلی اتیلن 2000 میلی متری

منهول پلی اتیلن را می توان در رنگ های مختلف ساخت. رنگ‌های روشن برای این منهول‌ها رایج است، بنابراین فرآیند متریک ویدئویی را می‌توان به روشی راحت‌تر انجام داد. در انواع منهول ها باید پله ها تعبیه شود تا اپراتورها بتوانند به داخل منهول پلی اتیلن دسترسی داشته باشند.

منهول پلی اتیلن دست ساز:

 هیچ قسمت سه گانه در منهول دست ساز وجود ندارد.در طراحی منهول پلی اتیلن دست ساز از لوله های راه راه استفاده شده است. انتهای لوله پایه منهول است و خروجی دور لوله است و قسمت بالای لوله مخروطی منهول پلی اتیلن است.

قیمت منهول پلی اتیلن:

 قیمت منهول بسته به حجم و ارتفاع،اتصالات مورد نیاز می باشد. ارتفاع منهول ها در پروژه های بزرگ از 45 تا 90 می باشد. تولید منهول های سایز بزرگ در تخصص کارخانه پایپ ایران می باشد.

تولید کننده منهول پلی اتیلن:

کارخانه تولید درپوش منهول پایپ ایران، با پشتوانه چندین سال تجربه مدیران آن در زمینه تولید انواع منهول پلی اتیلن با بهره گیری از جدید ترین فن آوری های روز دنیا، با کیفیت ترین منهول پلی اتیلن را تولید و ارائه می نماید و با بهره گیری از دانش روز و مساعدت مشتریان گرامی درصدد پیشرفت و نوآوری روزافزون می باشیم.کارشناسان فروش منهول پلی اتیلن پایپ ایران همیشه برای کمک به شما عزیزان در خدمت هستند. آن ها تجربه گسترده ای در زمینه تولید منهول پلی اتیلن برای طیف گسترده ای از بخش ها دارند. برای راهنمایی یا اطلاعات بیشتر در خصوص تولید منهول پلی اتیلن و استعلام قیمت منهول پلی اتیلن به سایت پایپ ایران مراجعه نمایید. برای راهنمایی و پشتیبانی با تیم متخصص پایپ ایران در تماس باشید.

 


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۰۲:۱۷ توسط:پایپ ایران موضوع: نظرات (0)

ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده